تماس با ما

در باره ما

ثبت گارانتی

ویدیوها

آموزش ها

محصولات

 

پخش عمده برندهای برتر دوربین های مداربسته

و تجهیزات شبکه و لوازم جانبی در کشور

 

  پیشگیری از سوختن هارد دیسک دوربین های مداربسته:

 

 

از بین رفتن هارددیسک یا به اصطلاح سوختن حافظه می تواند قویترین و پیشرفته ترین دستگاههای نظارت تصویری را هم بلا استفاده کند. اگر هارددیسک کاملا از کار بیفتد نه می توانیم داده ای ذخیره کنیم و نه می توانیم فایل های ویدئویی را ریکاوری کنیم.
بگفته مدیر فروش شرکت Seagate دو عامل اصلی در از کار افتادن هارددیسک ها عبارتند از: قیمت محور بودن کاربران در انتخاب هارددیسک و دوم انتخاب هارد دیسک اشتباه برای پروژه نظارت تصویری.
وی افزود فروشنده سیستم های نظارت تصویری و هارددیسک علاقه ای به از کار افتادن هارددیسک ها ندارند اما مشتریان، بسیار روی قیمت حساسند و نمی توانند بین هارددیسک مناسب و قیمت کمتر، گزینه اول را انتخاب کنند. بعضی از مشتریان و نصاب های دوربین مداربسته به اشتباه از هارددیسک سیستم های خانگی و PC ها برای این کار استفاده می کنند. این هارددیسک ها می توانند بسیار بیشتر از هارددیسک های مخصوص سیستم های نظارت تصویری در شرایط ضبط ویدئویی مداوم دچار مشکل شوند. بسیاری فکر می کنند که علت از کار افتادن این هارددیسک های معمولی میتواند مدت استفاده طولانی آنها باشد. اما این همیشه درست نیست.
در ابتدا که کاربران از هارددیسک ها بجای درایوهای نواری (Tape Drive) استفاده کردند درک همه از هارددیسک ها در همین حد پایین بود. مطالعاتی در مورد نقاط ضعف کاربران در درک این موضوع و فقدان دانش IT انجام شد. برای مثال در ابتدا داخل فضای هارددیسک را از هوا خالی می کردند اما بازهم هارددیسک ها دچار مشکل می شدند. 10 سال پیش مطالعات بازار و شرایط ایجاد محیطی ایمن برای هارددیسک های سیستم نظارت تصویری نشان داد کاربران تنها می توانند میزان از کار افتادگی هارددیسک ها را تا 5 درصد کاهش دهند.
اما پس از 10 سال با تحقیقاتی که انجام شد باز هم موارد بسیاری وجود دارند که می تواند در بهبود کارکرد هارددیسک ها موثر باشند و هنوز شناخته نشده باقی مانده اند.
هر راهکار نظارت تصویری نیاز به ساختار متفاوت و شکل خاصی از سیستم های ذخیره سازی تصویری دارد. برای کاهش مخاطرات موجود کاربران باید درباره نیازمندی های سخت افزاری سیستم نظارت تصویری فکر و برنامه ریزی داشته باشند. این که دوربین های مداربسته چطور قرار است با برنامه زمانی تصاویر ویدئویی را ضبط کنند؟ چقدر زمان برای نگهداری فایل های ویدئویی دوربین مداربسته نیاز است؟ داده ها و جریان تصویری قرار است در چه بخشی ذخیره سازی شوند؟


انتخاب سیستم ذخیره سازی متناسب
سیستم های نظارت تصویری با یک هارددیسک معمولا می توانند تا حداکثر 16 دوربین مداربسته را پوشش دهند. نسل جدید هارددیسک ها می توانند دوربین های مداربسته با رزولوشن بسیار بالا و تعداد بیشتری از دوربین های مداربسته را در حجم های بالا ذخیره سازی و با امکان ضبط مداوم پشتیبانی کنند. در سیستم هایی مثل فروشگاه های زنجیره ای کوچک یک NVR یا DVR با 8 یا 16 کانال استفاده می شود. مدت زمان مورد نیاز برای آرشیو ویدئوها به صورت عادی تقریبا 2 هفته تا یک ماه است و نیاز بالایی به ضبط ویدئوهایی با دقت و رزولوشن بالا مثل پروژه های عظیم نخواهیم داشت. در این موارد یک هارددیسک با حجم متداول و ابتدایی مخصوص ضبط ویدئویی سیستم نظارت تصویری می تواند به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.
در پروژه های عظیم و پیشرفته تر مثل پروژه نظارت تصویری شهری که هزاران دوربین مداربسته تحت شبکه به یک مرکز کنترل ویژه متصل می شوند، راهکار ذخیره سازی پیشرفته تری برای پشتیبانی از این حجم جریان ویدئویی دریافتی از هزاران دوربین های مداربسته پیشرفته نیاز خواهد بود. در این موارد باید از هارددیسک های متعددی با ظرفیت بسیار بالا و قابلیت های پیشرفته تر و اختصاصی استفاده کرد.

عوامل موثر در از کارافتادگی سیستم ذخیره سازی
Chu از مدیران شرکت سیگیت عنوان کرد که از کارافتادگی هارددیسک ها در سیستم های نظارت تصویری مورد رایجی است. علت از کارافتادگی هارددیسک ها اغلب می تواند به عواملی مثل مشکل سیستم پاور تامین برق مربوط شود. پاورهای کامپیوتر هم در مدلهای مختلفی برای سیستم های متفاوت طراحی شده اند حال آن که پاورهای دستگاه های نظارت تصویری هم همین طور هستند. بعضی موارد پاوری که برای DVR استفاده می شود بسیار ضعیف است و نمی تواند بیش از 1 هارددیسک را هم پشتیبانی نماید. Chu در این باره توصیه کرد از پاورها و منبع تغذیه ای با جریان الکتریکی 3 آمپر استفاده کنید تا مطمئن باشید می تواند توان الکتریکی کافی برای هارددیسک ها را نیز تامین نماید. بعضی از DVR های ارزان قیمت هم که از پاورهای 2 آمپر استفاده می کنند که نمی تواند 3 هارددیسک را پشتیبانی کنند و معمولا دچار مشکل تامین برق هستند. اما پی بردن به این مشکل برای کاربران سخت است و مشکل را اغلب از هارددیسک ها می بینند.
بعلاوه باید هر سال یک سری بهینه سازی و نظافت روی DVRها انجام شود. باید DVR را باز کنید و با فرچه ای کامل گرد و غبار جمع شده در دستگاه را خارج کنید تا سیستم خنک تر و راحت تر کار کند و خطر از کار افتادگی بدلیل افزایش الکتریسیته ساکن یا زنگ زدگی دستگاه کاهش یابد.

بعضی مواقع هارددیسک اصلا عامل مشکل و از کار افتادگی سیستم نظارت تصویری نیست.

DVRهای ارزان قیمت از چیپ ست های SOC با معماری arm-based استفاده می کنند که نمی تواند جریان تصویری با تعداد فریم های بالا را پشتیبانی و ذخیره کنند و به همین دلیل با مشکلات ضبط یا از دست رفتن فریم های تصویری روبرو خواهید شد. بعضی مواقع هم حافظه روی بورد دوربین مداربسته نمی تواند در حداکثر سرعت ضبط فریم ها داده ها را به هارددیسک ارسال نماید و نتیجه تمام این کم کاری ها کاهش یا از بین رفتن فریم های تصویری دوربین مداربسته خواهد شد.
 

برای مشاوره رایگان و یا خرید محصولات با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

 

دیگر مطالب آموزشی پیشنهادی

ویدیوهای آموزشی:

 

ویدیوی هشدار دهنده در باره سرقت و ضعف سیستم دزدگیر

 

ویدیوی هشدار دهنده در باره دوربین های تقلبی با مارک داهوا

 

 

 

 

استاندارد IP67 دوربین های مداربسته... (بیشتر)

 

 

 

 

سنسور PIR در دوربین های مداربسته... (بیشتر)

 

 

 

 

10 ترفند برای حل مشکل دوربین های مداربسته ... (بیشتر)

 

 

 

 

  021-91070286-8

 info@sazgar-cctv.com

 sazgar_cctv

  sazgar_cctv

  09102945645

  No. 107, Gardoun Bld., Navvab metro station,

          Jomhouri Sq., Tehran - Iran

 

  خانه

 محصولات

 آموزش ها

 ویدیوها

 ثبت گارانتی

 در باره ما

  تماس با ما

پخش عمده برندهای برتر دوربین های مداربسته

و تجهیزات شبکه و لوازم جانبی در کشور

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تهران: میدان جمهوری ـ جنب متروی نواب ـ برج گردون

همکف ـ واحد 107

 

 

Jan. 2021 All rights reserved for Sazgar Amniat Shahr. Designed by Tirajeh