تماس با ما

در باره ما

ثبت گارانتی

ویدیوها

آموزش ها

محصولات

 

پخش عمده برندهای برتر دوربین های مداربسته

و تجهیزات شبکه و لوازم جانبی در کشور

 

  مشخصه WizSense چیست؟

 

 

داهوا تکنولوژی پیشرو در ارایه خدمات و راهکارهای اینترنت اشیای هوشمند ویدیومحور، به تازگی از به روزترین تکنولوژی WizSense خود (مجموعه ای از محصولات هوش مصنوعی و راهکارهای end to end مبنی بر یادگیری عمیق که بر روی انسان و وسیله نقلیه تمرکز دارد) رونمایی کرده است که کاربران را از عملکردهای هوشمند، پیکربندی ساده و محصولات جامع بهره مند می سازد. WizSense به روز شده در مقایسه با ورژن قبلی خود، ویژگی هایی ارایه می دهد که نظارت معمول و متداول را به سطح کاملن ارتقایافته ای انتقال می دهد.

 

 

تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا
شرکت دوربین مداربسته داهوا یکی از برترین شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته هوشمند در جهان است، شرکت دوربین مداربسته داهوا با پیشرفت تکنولوژی ePoE در دوربین های مداربسته داهوا و سایر فناوری های به روز، سبب سهولت و کارآمدی دوربین های مداربسته و امنیت بیشتر شده است. از جمله فناوری های شرکت داهوا تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا می باشد که این تکنولوژی بر پایه چیپ های هوش مصنوعی ساخته شده است که در این مقاله به صورت مختصر برای شما این تکنولوژی را شرح می دهیم:

تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا چیست؟
WizSense توسط شرکت داهوا Dahua Technology راه اندازی شده که مجموعه ای از محصولات و راه حل های گسترده در حوزه هوش مصنوعی دوربین های مداربسته AI است که ساخته شده از تراشه هوش مصنوعی مستقل است و از الگوریتم یادگیری عمیق برخورداره. تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا می تواند انسان و وسیله نقلیه را در یک تصویر با دقت بالا تشخیص دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا روی اهداف واقعی متمرکز شوند. WizSense بر اساس فناوری پیشرفته شرکت داهوا Dahua ساخته شده است که دوربین های مداربسته شما رو هوشمند می سازد. همچنین این دوربین های مداربسته داهوا از تکنولوژی ePoE در دوربین های مداربسته داهوا نیز بهره می برند.

مزایای تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا
پیش بینی دقیق قبل از یک رویداد
تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا می تواند از طریق پیش بینی دقیق قبل از وقایع، یک رویدادی را سریع اعلام کند، فناوری WizSense شامل SMD Plus، محافظت از محیط و تشخیص چهره است که می تواند اطلاعات انسان و وسیله نقلیه را از داده های گسترده استخراج کند و باعث کاهش چشمگیر آلارم کاذب می شود.

SMD Plus
SMD Plus اشکال انسانی و وسیله نقلیه را بر اساس نوع حرکت از طریق اتخاذ الگوریتم یادگیری عمیق، تجزیه و تحلیل می کند و به کاربران امکان می دهد تا روی تهدیدهای واقعی تمرکز کنند.
 

SMD3

SMD3 ورژن ارتقایافته SMD plus، قابلیت هایی فراتر از انتظار ارایه می دهد. بر اساس تست های استاندارد انجام گرفته این ورژن به طور موثری می تواند هدف های نامربوط مانند حیوانات، برگ درختان، نور و غیره را فیلتر کند و میزان دقت تشخیص را برای انسان و وسیله نقلیه تا 99% بهبود بخشد. این ورژن همچنین فاصله تشخیص بیش از 25 متر (دوربین لنز ثابت 2.8 میلی متر) را ارایه می دهد. این قابلیت شگفت انگیز در حال حاضر قابل دسترس بر روی دوربین های تحت شبکه (IPC) است که در آینده نزدیک برای سایر محصولات مختلف نیز فراهم می شود.


در حفاظت از محیط
تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا بر اساس تردد و ناحیه نفوذ، فقط در صورت بروز حرکات ناخواسته توسط انسان یا وسیله نقلیه، زنگ خطر را ارسال می کند و کاربران را از اقدامات غیرضروری ناشی از آلارم کاذب نجات می دهد.

تشخیص چهره
تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا پس از شناسایی یک برخورد از نوع انسانی، به کاربران کمک می کند تا از طریق تشخیص چهره، ویژگی های انسانی را تشخیص دهند و آنها را دسته بندی کنن تا در صورت لازم دسترسی سریع به داده داشته باشید.
با تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا می توانید افراد یا پرسنل را به دوربین معرفی کنید تا درصورت ورود افراد غیر مجاز هشدار اعلام شود.

اعلام سریع یک رویداد یا نفوذ
به افراد مزاحم به طور جدی هشدار می دهد و احتمال وقوع هر حادثه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با اطلاع رسانی هشدار در زمان واقعی همچنین نوع نفود انسانی یا وسیله نقلیه به کاربران را هشدار می دهد و کاربران را قادر می سازد تا به راحتی از طریق فیلم های ضبط شده هشدارها را تأیید کنند.

دسته بندی اطلاعات برای جستجوی راحت تر
تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا اطلاعات را به صورت هوشمندانه تجزیه و تحلیل و دسته بندی می کند تا در صورت لزوم به راحتی تصاویری را که می خواهید دسترسی داشته باشید.

صرفه جویی در ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات
تکنولوژی WizSense در دوربین های مداربسته داهوا با بهبود وضوح مانیتورینگ و حفظ کیفیت تصویر، ذخیره سازی اطلاعات که یکی از مهمترین مشکلات کاربران است. براساس CBR (نرخ بیت ثابت)، برنامه نویسی AI WizSense به صورت پویا نرخ بیت را تخصیص می دهد، در حالی که بیش از 90٪ نرخ بیت را در مقایسه با H264 دخیره می کند.

 

بازداری فعال و نظارت اشتراک زمانی (time-sharing)

عملکرد بازداری فعال (Active Deterrence) به دستگاه این امکان را می دهد تا به موقع به مزاحمان اخطار دهد و آنها را متوقف کرده و بدین ترتیب از وقوع حوادث جلوگیری کند. این قابلیت پیامی در زمان واقعی ارسال می کند که نوع عامل هشدار (انسان یا وسیله نقلیه) را نشان می دهد و به کاربران امکان می دهد تا به راحتی هشدار صورت گرفته را از طریق فیلم های گرفته شده تایید کنند. علاوه بر این، به میکروفون داخلی، آژیر و چراغ هشداردهنده نیز مجهز شده است. در مقایسه با نور سفید مرسوم ورژن قبلی، محصولات WizSense اکنون نور قرمز و آبی چشمگیری دارند که با شناسایی هدف چشمک می زند. به علاوه، WizSense به روز شده دارای عملکرد نظارت اشتراک زمانی (Time-Sharing) است که کاربران را قادر می سازد موقعیت های دوربین را براساس وظایف زمانی برای نظارت مناطق مختلف در طی دوره های مختلف، از پیش تعیین کنند.

برای مثال در یک فروشگاه خرده فروشی، یک دوربین PTZ، سری PTZ-SD3A می تواند منطقه اصلی استقرار را در طول روز فعالانه کنترل کند و در ساعات غیرکاری به طور خودکار به کنترل قسمت ورودی بپردازد. همچنین هنگام فعال شدن زنگ هشدار، به مزاحمان با استفاده از عملکرد Active Deterrence (بازداری فعال) خود، هشدار می دهد.

 

امکان گفت و گوی دوطرفه و پخش پیام صوتی مورد نظر

مشابه ورژن قبلی WizSense به روز شده دارای قابلیت گفت و گوی دوطرفه است که امکان برقراری ارتباط کاربر با هدف شناسایی شده را از برنامه DMSS یا سیستم کلاینت فراهم می کند. همچنین به کاربران امکان می دهد 10 ثانیه پیام صوتی مورد نظر خود را ایجاد کنند که در صورت شناسایی هدف به وسیله دوربین به عنوان تبریک، یادآوری، هشدار و غیره استفاده شود.

 

فعال (مجهز) و غیرفعال شدن با یک کلیک

این عملکرد یک ویژگی تازه اضافه شده و یکی از نکات برجسته در محصول به روز شده است. از طریق اپلیکیشن موبایل DMSS یا NVR یا XVR کاربران می توانند همزمان آژیر و چراغ هشداردهنده دوربین را فقط با یک تک کلیک به طور همزمان فعال کرده که راحتی و سهولت استفاده را فراهم کرده است.

 

دیگر ویژگی های ممتاز

WizSense به روز شده عملکردهای هوشمندانه ای نسبت به ورژن قبلی دارد. محافظت محیطی آن به کاربران این امکان را می دهد تا در صحنه تحت کنترل، خطوط مداخله یا نفوذ را ترسیم کنند که به طور خودکار پس از فعال شدن، پیام هشدار را برای کاربران ارسال می کند. همچنین قابلیت تشخیص چهره تا دقت 95% و سرعت تشخیص کمتر از 1 ثانیه را ارایه می دهد. پس از وقوع یک رخداد، کاربران می توانند به سرعت و بدون نیاز به بازبینی حجم زیادی فیلم ویدیویی از قابلیت جستجوی تصویر و جستجوی مشخصات چهره برای یافتن فرد مورد نظر استفاده کنند.

علاوه بر این، بر اساس CBR (نرخ ثابت بیت)، کدینگ هوش مصنوعی آن به طور پویا نرخ بیت را تخصیص می دهد، تصویر روشن را با بیش از 50% صرفه جویی در پهنای باند و فضای ذخیره سازی در مقایسه با H265 ارایه می دهد. در حالی که در بیش از 50% پهنای باند و فضای ذخیره سازی در مقایسه با H265 صرفه جویی می کند. همچنین وقتی با دستگاه ها یا سیستم عامل های شرکت های ثالث ادغام می شود، سازگاری خود را از دست نمی دهد. به علاوه، گواهینامه ISO/IEC27701 این شرکت از موسسه استاندارد انگلیس (BSI)، مطابق با الزامات ISO/IEC27701:2019 در حفاظت از حریم خصوصی است.

با قابلیت عملکردهای بیان شده، WizSense به روز شده می تواند در طیف گسترده ای از سناریوها مانند ویلاهای شخصی، مغازه های خرده فروشی، شهرک های صنعتی، مزارع پرورش ماهی و غیره مستقر شود و به یک راه حل نظارتی ایده آل که از هوش، سادگی و فراگیری برخوردار است، تبدیل شود.


برای مشاوره رایگان و یا خرید محصولات با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

 

دیگر مطالب آموزشی پیشنهادی

ویدیوهای آموزشی:

 

ویدیوی هشدار دهنده در باره سرقت و ضعف سیستم دزدگیر

 

ویدیوی هشدار دهنده در باره دوربین های تقلبی با مارک داهوا

 

 

 

 

زاویه دید دوربین مداربسته... (بیشتر)

 

 

 

 

موشن دیتکشن Motion Detection چیست؟... (بیشتر)

 

 

 

 

تکنولوژی استارلایت Star Light چیست؟... (بیشتر)

 

 

 

 

  021-91070286-8

 info@sazgar-cctv.com

 sazgar_cctv

  sazgar_cctv

  09102945645

  No. 412, 4th floor, Aladdin2 Bld., Corner of

          Razi st., Jomhouri St., Tehran - Iran

 

  خانه

 محصولات

 آموزش ها

 ویدیوها

 ثبت گارانتی

 در باره ما

  تماس با ما

پخش عمده برندهای برتر دوربین های مداربسته

و تجهیزات شبکه و لوازم جانبی در کشور

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تهران: خیابان جمهوری ـ جنب شیخ هادی ـ

پاساژ علاالدین2 ـ طبقه چهارم ـ واحد 412

 

 

Jan. 2021 All rights reserved for Sazgar Amniat Shahr. Designed by Tirajeh